Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Pałac von Treskow w Owińskach Opuszczona gorzelnia Park orientacji przestrzennej w Owińskach, widok na kościół parafialny

Lipiec

31

piątek

Helena, Ignacy, Lubomir

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku.
 2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach Świętych obrzęd błogosławieństwa kierowców
  i pojazdów mechanicznych.
 3. W piątek nie będzie spotkania grupy modlitewnej.
 4. W tym tygodniu przypada;
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi;
  od godz. 8.30 – odwiedziny Chorych.
 5. W tym tygodniu nasza Wspólnota Sercańska będzie odbywała święty czas rekolekcji zakonnych. Proszę w nagłych wypadkach kontaktować się z o. Proboszczem tel. 785 795 930.
 6. W niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 7. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji.


  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów.  Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
  Ojcowie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.