Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Pałac von Treskow w Owińskach Opuszczona gorzelnia Park orientacji przestrzennej w Owińskach, widok na kościół parafialny

Lipiec

29

wtorek

Marta, Olaf, Flora

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  .........................................
  27 lipiec 2014
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do abstynencji przynajmniej raz w roku – w sierpniu miesiącu wyjątkowym dla historii Polski.
 3. W tym tygodniu nasza Wspólnota Sercańska będzie odbywała święty czas rekolekcji zakonnych. Dlatego Kancelaria Parafialna będzie czynna w piątek po Mszy Świętej do godz. 19.30. Proszę w nagłych wypadkach kontaktować się z o. Proboszczem tel. 785 795 930 lub z ks. Proboszczem z Bolechowa ks. Remigiuszem Kobusińskim tel. 61 812 60 94.
 4. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku.
 5. W tym tygodniu przypada:
  I Piątek miesiąca – godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; godz. 9.00 Msza Święta w int. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary.; godz. 17.00 spowiedź święta; godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; od godz. 8.30 – odwiedziny Chorych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 7. W dniach 27 i 28 sierpnia (środa i czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt od osoby 120 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. W tym tygodniu polecamy:
  „Przewodnik Katolicki” a w nim art. „Dziurawy raport o in vitro” – Ministerstwo Zdrowia przedstawia raport w taki sposób aby Polacy nie dowiedzieli się niczego o realnych ludzkich kosztach tego procederu, a pozostałe przedstawia tak, żebyśmy nie dowiedzieli się, ile to wszystko naprawdę kosztuje.
  „Gość Niedzielny” a w nim art. „Koreański Tygrys czeka na Papieża’ – W jaki sposób Korea przygotowuje się do wizyty Papieża Franciszka i czym żyje Kościół Koreański; oraz art. „Kościół nie kłania się mafii” – zdecydowana walka z mafijną „pobożnością”.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), wielki założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.


  Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.