Kościół z lotu ptaka Park orientacji przestrzennej w Owińskach Park orientacji przestrzennej w Owińskach Gminne Przedszkole w Owińskach

Sierpień

22

wtorek

Maria, Cezary, Tymoteusz

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 2. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę we wtorek, 22 sierpnia o godz. 7.00
  z Pl. Przemysława.
 3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Najlepszym współczesnym przykładem ofiar jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
 4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
 6. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 pożegnamy o. Mateusza, który od 1 września zostaje przeniesiony na inną placówkę. Życzymy o. Mateuszowi bł. Bożego na nowej placówce.
 8. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Msza Święta Dziękczynna za żniwa w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne.
  Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
  Sercanie Biali
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.