Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Pałac von Treskow w Owińskach Opuszczona gorzelnia Park orientacji przestrzennej w Owińskach, widok na kościół parafialny

Wrzesień

1

wtorek

Bronisława, Bronisz, Idzi

 

XXII Niedziela Zwykła

  erpień 2015
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 19.00 na plebani.
  2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 08.00.
  Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.
  W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie we wtorek przed Mszą Świętą od godz. 07.30.
  Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 06.09.2015 r. o godz. 12.00.
  3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  4. W tym tygodniu przypada;
  I Środa miesiąca - zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Nabożeństwo ku czci św. Józefa. Po Mszy Świętej spotkanie na plebanii.
  I Czwartek miesiąca – godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, godz. 17.30 Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne, Adoracja NS do godz. 20.00.
  I Piątek miesiąca – godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu;
  godz. 9.00 Msza Święta w int. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  godz. 16.30 Sakrament Pokuty i Pojednania
  godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  Spotkanie Grupy Modlitewnej w piątek o godz. 19.00.
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta za zmarłe Matki Różańcowe, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi;
  od godz. 8.30 – odwiedziny Chorych.
  5. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Spotkanie „Dzieci Maryi” w sobotę o godz. 12.00.
  7. W niedzielę – 13.09. – w Dąbrówce Kościelnej, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00. Nasza pielgrzymka parafialna wyruszy z kościoła o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego udziału.
  8. Spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch odbędzie się 19.09.2015 r. o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  9. Już dzisiaj zapraszamy na nasz odpust parafialny Podwyższenia Krzyża, który w tym roku będziemy obchodzić 20 września. Msza Święta odpustowa o godz. 12.00.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Ryszard Tomski z Miękowa i +Aniela Królska z Owińsk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 1. 1 IX – bł. Bronisława, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
 2. 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).

  Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
  Ojcowie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.