Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Pałac von Treskow w Owińskach Opuszczona gorzelnia Park orientacji przestrzennej w Owińskach, widok na kościół parafialny

Listopad

28

piątek

Jakub, Lesław, Zdzisław

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.
 2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
 3. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 4. Zapraszamy w piątek, 28 listopada na godz. 18.00 wszystkie chętne osoby do robienia wieńcy adwentowych.
 5. Zbiórka LSO w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 13.30.
 7. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 8. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dorotę Mikołajczak i Jana Datę. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy.  Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.