Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Kościół parafialny wraz z zabudowaniami poklasztornymi Pałac von Treskow w Owińskach Opuszczona gorzelnia Park orientacji przestrzennej w Owińskach, widok na kościół parafialny

Wrzesień

2

wtorek

Iza, Stefan, Julian

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły podstawowej o godz. 8.00.
 3. 1 września przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy do modlitwy za ofiary wojny oraz w intencji naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu przypada;
  I Środa miesiąca - zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Nabożeństwo ku czci św. Józefa. Po liturgii zapraszamy na plebanię.
  I Czwartek miesiąca – godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. godz. 17.30 Nabożeństwo
  o nowe powołania kapłańskie i zakonne, adoracja do godz. 20.00
  I Piątek miesiąca – godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; godz. 9.00 Msza Święta w int. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; godz. 17.00 spowiedź święta; godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; od godz. 8.30 – odwiedziny Chorych
 5. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 14.00, o godz. 14.30 spotkanie dla kandydatów do LSO zwłaszcza dzieci
  z klasy IV wraz z rodzicami. Spotkanie „Dzieci Maryi” o godz. 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy św. o godz. 12.00.
 7. W najbliższą niedzielę – 07.09. – w Dąbrówce Kościelnej, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00. Nasza pielgrzymka parafialna wyruszy z kościoła
  w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do licznego udziału.
 8. 14 września będziemy obchodzić odpust parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu naszego wspólnego święta.
 9. 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży z tej racji zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania klasy I, II, III na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla młodzieży.
 10. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie 28 września po Mszy św. o godz. 12.00.
  „Przewodnik Katolicki” a w nim art. „Zysku nie liczy się w pieniądzach. Czym jest sukces i czy kariera może być drogą do świętości”.
  „Gość Niedzielny” a w nim art. „Czy wojna może być sprawiedliwa?”.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawiania 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką”.


  Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.