Kościół z lotu ptaka Park orientacji przestrzennej w Owińskach Park orientacji przestrzennej w Owińskach Gminne Przedszkole w Owińskach

Czerwiec

28

środa

Florentyna, Leon, Ireneusz

 

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej Parafii wspominamy Narodzenie św. Jana Chrzciciela, czyli nasz Odpust Parafialny. Msza Święta odpustowa o godz. 12.00 z procesją. Po Mszy Świętej „Piknik Sercański” w ogrodzie parafialnym.
 2. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30.
 3. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 4. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
 5. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. W tym tygodniu przypada:
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  Odwiedziny chorych od godz. 08.30.
 7. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym ( lipiec – sierpień ) we wtorek po Mszy świętej wieczornej do godz. 19.30.
 8. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
  i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Msza Święta pogrzebowa za śp. Dominika Fabiańskiego we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

  W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu.
  Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
  Sercanie Biali
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.