Kościół z lotu ptaka Park orientacji przestrzennej w Owińskach Park orientacji przestrzennej w Owińskach Gminne Przedszkole w Owińskach

Maj

6

piątek

Judyta, Jan, Jurand

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  ejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie litanii loretańskiej codziennie na godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.
  2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.
  3. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
  4. Próba chóru w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszej Parafii po raz pierwszy przystąpi do I Komunii Świętej 49 dzieci.
  6. Sprzątanie kościoła przed I Komunią Świętą w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy Rodziców dzieci I komunijnych ze sprzętem do sprzątania.
  7. Prosimy Rodziców Dzieci Komunijnych o wpłaty na wyjazd do Gostynia, do 06.05 w celu ustalenia dokładnej ilości osób.
  8. W tym tygodniu przypada;
  I Środa miesiąca - zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Nabożeństwo ku czci św. Józefa. Po liturgii zapraszamy na plebanię.
  I Czwartek miesiąca – godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. godz. 17.30 Nabożeństwo
  Majowe z modlitwą o nowe powołania do kapłaństwa, Adoracja NS do godz. 20.00
  I Piątek miesiąca – godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu;
  godz. 9.00 Msza Święta w int. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  godz. 17.00 Sakrament Pokuty i Pojednania
  godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe
  godz. 18.00 Msza Święta.
  I Sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi;
  odwiedziny Chorych
  7. W tym dniu Pierwsza Spowiedź dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii Świętej od godz. 9.00. Po Spowiedzi próba wraz z rodzicami.
  8. Organizujemy w najbliższym czasie dwie Pielgrzymki krajowe:
  a) Szlakiem Sanktuariów Maryjnych na Warmii i Mazurach, m.in. Gietrzwałd, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Braniewo, Frombork w dniach: 20-22 maja 2016 r.; koszt: 180 zł.
  b) Zakopane, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice w dniach: 24-26 czerwca 2016 r.; koszt: 190 zł. (tylko lista rezerwowa)
  10. Msza Święta dla dzieci, które przystępowały w zeszłym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej 15.05.2016 r. o godz. 12.00.
  13. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.
  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła;
  • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.

  Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
  Ojcowie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.