Kościół z lotu ptaka Park orientacji przestrzennej w Owińskach Park orientacji przestrzennej w Owińskach Gminne Przedszkole w Owińskach

Styczeń

22

poniedziałek

Anastazy, Wincenty, Wiktor

 

Ministranci

Seniorzy i lektorzy:

Wieczorek Piotr - prezes ministrantów
Wieczorek Paweł
Kostrzewski Piotr
Wieczorek Jan
Milnikel Krzysztof
Rochatka Jan

Ministranci:

Kubrak Radosław
Kościelniak Maciej
Olbiński Dariusz
Lubomirski Piotr
Zwiernik Mikołaj
Solarski Antoni
Stawicki Jakub
Dinitry Piotr
Kazimierski Filip
Kubrak Paweł
Ludwiczak Mikołaj
Kolasiński Ignacy
Cichoń Cezary
Baranowski Mateusz
Wiśniewski Jan
Gruca Jakub
Ratajczak Mikołaj

Kandydaci:

Pawęzowski Maciej
 
 

Ministrant - znaczenie

Słowo Ministrant pochodzi z języka łacińskiego "ministrare" i oznacza "służyć, pomagać".
Ministrant służy kapłanowi i ludowi Bożemu, a przez to służy samemu Bogu.

Ministrant powinien być wzorem dla swojego otoczenia, którym jest jego klasa, podwórko, a co najważniejsze jego najbliższa rodzina. Musi poświęcić swój czas na to, aby służyć Panu Bogu.
 
 

Kto to jest ministrant?

  1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy Świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy Świętej.
  2. Ministrant jest tym, który NIESIE ZNAKI. Ministrant niesie pewne określone przedmioty, które dla liturgii są niezbędne. Są to przedmioty, które dla liturgii mają szczególne znaczenie. One mają ludziom wierzącym coś przedstawić i wskazać na inną rzeczywistość.
  3. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!


Każdy ministrant powinien starać się osiągać doskonałość poprzez codzienne naśladowanie Chrystusa, modlitwę oraz pracowitość i sumienność. Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii" to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w nią angażując!
 

Copyright Owińska 2012©. Wszelkie prawa zastrzeżone.