Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najwiętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24 czerwca 2018 r.

  1. Dziś przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy serdecznie na Msze Świętą odpustową o godz. 12.00 z procesją po pl. Przemysława. Tradycyjnie po zakończonej liturgii zapraszamy na kolejny „Piknik Sercański”.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 20.00.
  4. W piątek, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22-23 (środa/czwartek) sierpnia 2018 r. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym – od 24 czerwca do 1 września – czynne we wtorki po Mszy świętej wieczornej  do godz. 19.30.
  7. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
Sercanie Biali

Projekt nowego Domu Parafialnego

Zobacz projekt