Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Duszpasterze

Ojcowie Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi
oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza

Proboszcz, przełożony wspólnoty: o. Leszek Gólczyński SSCC
ur. 20.01.1969 r.
Pierwsza profesja zakonna: 08.09.1990 r.
Święcenia Prezbiteratu: 25.05.1996 r.

Wikariusz: o. Sebastian Pieczeniak SSCC
ur. 18.11.1976 r.
Pierwsza profesja zakonna: 08.09.1997 r.
Święcenia Prezbiteratu: 25.05.2002 r.

 

We Wspólnocie Zakonnej  przy naszej parafii w przeszłości przebywali:

fotografia Ojca Tomasza Pawlukowskiego sscc
o. Tomasz Pawlukowski SSCC
ur. 09.06.1978 r.
Pierwsza profesja zakonna: 08.09.2008 r.
Święcenia Prezbiteratu: 18.05.2013 r.
Pełnił posługę wikariusza w latach 2013 do 2019.

 

fotografia Ojca Mateusza Czerwińskiego sscco. Mateusz Czerwiński SSCC
ur. w 1981 r.
Pierwsza profesja zakonna w 2004 r.
Święcenia Prezbiteratu w 2010 r.
Pełnił posługę wikariusza w latach 2013 do 2017.

 

o. Wojciech Bartnicki SSCC
ur. 31.07.1985 r.
Pierwsza profesja zakonna: 08.09.2007 r.
Święcenia Prezbiteratu: 18.05.2013 r.
Pełnił posługę w latach 2017 do 2022.

 


Wspomnienie niektórych proboszczów pracujących w parafii wcześniej:

  • ks. Konrad Kokoszyński OCist – proboszcz w latach 1811 – 1839; (zm. 22.03.1839 roku – pochowany na cmentarzu przy kościele pw. św. Mikołaja w Owińskach).

Z parafii pochodzą:

  • ks. prałat  Mateusz Żarnowiecki (wyśw. 24.05.1973 roku) – były dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz dyrektor Domu Księży Emerytów w Poznaniu-Antoninku; zm. 6.01.2024 roku – pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Swarzędzu-Gortatowie;
  • ks. kan. Tomasz Kurkowiak (wyśw. 19.05.1976 roku);
  • ks. Grzegorz Koralewski (wyśw. w 1986 roku); zm. 15.11.2020 roku – pochowany na cmentarzu parafialnym parafii pw. św. Józefa w Kicinie;
  • ks. Sławomir Skwierzyński (wyśw. 30.05.1998 roku) – od 2002 roku studia w Rzymie; od 1 lipca 2006 r. jest inkardynowany w Rzymie;
  • ks. Arkadiusz Pałka (wyśw. 29.05.1999 roku) – obecnie proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Lesznie