Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

          I NIEDZIELA ADWENTU

       27 listopada 2022 r.

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

 2. Dziś po każdej Mszy Świętej młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży Sercańskiej będzie prowadziła kiermasz ciast. Dochód przeznaczony jest na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie.

 3. Serdecznie zapraszamy dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych do udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 4. Nabożeństwo Różańcowe w środę o godz. 17.30.

 5. W środę 30.11. o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (grupa I). A w czwartek (01.12.) o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (grupa II).

 6. W tym tygodniu przypada:

 7. I Czwartek miesiąca – godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, godz. 17.30 Nabożeństwo w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy Świętej Adoracja do godz. 20.00.

 8. I Piątek miesiąca – godz. 08.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 09.00 Msza Święta w int. Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 Sakrament Pokuty i Pojednania. Godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. I Sobota miesiąca – Msza Święta o godz. 8.00. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych od godz. 08.30.

 10. Spotkanie dwóch grup pielgrzymkowych udających się w przyszłym roku do Ziemi Świętej odbędzie się 2.12. o godz. 19.00.

 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji na Beatyfikację czterech kapłanów ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w dniach 14.04.-24.04.2023r. Koszt: 4000 zł, plus 150 Euro.

 12. Od II niedzieli Adwentu pod chórem będą rozprowadzane opłatki wigilijne, świece, sianko wigilijne, kartki świąteczne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje w Czadzie.

 13. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 30 XI – św. Andrzej Apostoł
 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia

Sercanie Biali

Projekt nowego Domu Parafialnego

Zobacz projekt