Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

Dodano 23.07.2021 o 12:14 przez

W najbliższą niedzielę (25. lipca 2021 r.) w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, ale także tych wszystkich, którzy podróżują, a więc pielgrzymów, turystów, przewoźników, marynarzy i żeglarzy.

Jak co roku w naszej parafii, po każdej Mszy świętej, odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

Poprośmy Pana Boga, aby błogosławieństwo „dotknęło” świadomości prowadzących pojazdy, by zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.


Przy okazji błogosławieństwa kierowców i pojazdów prowadzona jest akcja misyjna: „jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr”. dzięki której stowarzyszenie MIVA Polska zbiera fundusze na środki transportu dla misjonarzy polskich, którzy pracując w ponad 90 krajach świata (przeważnie tzw. Trzeciego Świata) potrzebują pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów (najczęściej terenowych), ambulansów, motocykli, rowerów, barek rzecznych, łodzi, silników do łodzi, traktorów, a nawet zwierząt pociągowych.

Włączmy się w tę akcję i wesprzyjmy ofiarą działania na rzecz przekazywania misjom środków transportowych, które zapewniają bieżące funkcjonowanie misji i docieranie do odległych stacji misyjnych, dostarczanie koniecznej pomocy potrzebującym, transport osób chorych i słabych, transport pomocy medycznej,  transport materiałów budowlanych przy budowach kaplic, kościołów i innych miejsc kultu, wsparcie w docieraniu do szkoły. W czasie konfliktów zapewniają sprawną ewakuację, a często wręcz ratują życie. 

Warto zajrzeć na:  akcja #WózekDlaAfryki,   Dekalog Kierowcy,   Litania do św. Krzysztofa,   o św. Krzysztofie,   rachunek sumienia kierowcy,   duszpasterstwokierowcow.pl,   ekai.pl,      misericors.org,