Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Meksyk/Hawaje – Pielgrzymka śladami św. Damiana de Veuster

Dodano 24.03.2019 o 12:15 przez

PIELGRZYMKA RELIGIJNO-POKUTNA

ŚLADAMI ŚW. DAMIANA DE VEUSTER

ZE ZGROMADZENIA NAJŚWIĘTSZYCH SERC JEZUSA I MARYI

 

Cena: 19.999 PLN

Termin: 05-18.11.2019

 

DZIEŃ 1

Msza Święta. Wylot z Polski. Przesiadka w Amsterdamie. Przelot do Meksyku

 DZIEŃ 2

Przylot do Meksyku, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk. Msza Święta

DZIEŃ 3:

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „miejsca, gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4:

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości TemploMayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 5:

Msza Święta. Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 6:

Msza Święta. Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot na Hawaje. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 7:

Msza Święta. Śniadanie. Całodzienna wycieczka wokół wyspy Oahu z pobytem na plantacji ananasow Dole’a, plaża Sunset Beach, Tourtle Bay, świątynia Mormonów w Laie, plaże zachodniego wybrzeża ,sławna Hanauma Bay. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:

Msza Święta. Śniadanie. Wyjazd nadZatokę Pearl Harbour oraz zwiedzanie centrum Honolulu. Kolacja i nocleg. Transfer na wyspę Molokai, gdzie odwiedzimy placówkę Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Sercanie Biali). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:

Msza Święta. Śniadanie. Pobyt na Molokai. Czas na refleksję, modlitwę, odpoczynek. Obiadokolacja.

DZIEŃ 10:

Msza Święta. Śniadanie. Pobyt  poświęcony życiu i działalności św. Damiana. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11:

Msza Święta. Śniadanie. Transfer do Honolulu. Wyprawa na szczyt wygasłego wulkanu Diamond Head z piękna panoramą na Honolulu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12:

Msza Święta. Śniadanie. Zwiedzanie sławnej dzielnicy Waikiki, obiadokolacja i wylot do Los Angeles.

DZIEŃ 13:

Msza Święta. Przesiadka we wczesnych godzinach porannych na lot do Europy.

DZIEŃ 14:

Powrót do Polski

CENA ZAWIERA:

 – hotele 3-4* według lokalnej kategorii, na Hawajach możliwość zakwaterowania w wynajętych willach

– śniadania i obiadokolacje

– napiwki w hotelach i restauracjach

– transfery i transport klimatyzowanym autobusem

– bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

– codzienne Msze Święte w kościołach i poza nimi

– przewodnika-pilota po polsku

Połączenia lotnicze na trasie EUROPA – MEKSYK oraz USA – EUROPA będzie realizowane liniami KLM