Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Peregrynacja kopii cudownego Wizerunku MATKI BOŻEJ Częstochowskiej

Dodano 24.10.2021 o 2:35 przez

W środę 24 listopada 2021 roku powitamy w naszej parafii Matkę Bożą, w kopii Jej Cudownego Wizerunku z Jasnej Góry.

Obraz Matki Bożej, który przybędzie do nas z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie, będziemy gościli  i adorowali do czwartku 25 listopada br.
Szczegółowy program uroczystości Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii zostanie ogłoszony.


Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej „Z Maryją w nowe czasy”.

Peregrynacja Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku w archidiecezji poznańskiej rozpoczęła się w sobotę 18 maja 2019 roku w parafii  pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu; uroczystości inauguracyjnej przewodniczył ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.
Po nawiedzeniu w dniu 12 marca 2020 roku parafii Kaszczor  w dekanacie przemęckim, z powodu pandemii peregrynacja została przerwana. Obraz umieszczono w kaplicy sióstr Klarysek w Pniewach.
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej wznowiona została 1 września 2020 roku nawiedzeniem w parafii Mochy (dekanat przemęcki) i trwała do 13 października tego roku, do nawiedzenia w parafii pw. św. Mateusza w Opalenicy (dekanat bukowski).
Nastąpiła druga przerwa z racji pandemii; Obraz umieszczono w kaplicy Sióstr Elżbietanek w Poznaniu. Peregrynację wznowiono w niedzielę 1 sierpnia 2021 roku nawiedzeniem w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku.


Modlitwa zaproszenia przed peregrynacją.

Pieśni na Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego.