Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Grupa św. Józefa

 

Spotkania mężczyzn Grupy św. Józefa odbywają się na plebanii w pierwszą środę każdego miesiąca (po Mszy Świętej o godz. 18.00).
Zapraszamy mężczyzn na Msze święte za wstawiennictwem Świętego Józefa oraz na spotkania. Informacje o spotkaniach są podawane na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.


Papież Franciszek ogłosił „Rok Świętego Józefa”

W opublikowanym w dniu 8 grudnia 2020r. Liście Apostolskim – „Patris Corde” Ojca Świętego Franciszka, wystosowanym dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego, Papież Franciszek ogłosił „Rok Świętego Józefa”.
W Dokumencie Papież opisuje św. Józefa w czuły i poruszający sposób: „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu”.


Dekretem Penitencjarii Apostolskiej (Prot. n. 866/20/I) zostały ogłoszone specjalne odpusty związane z Rokiem św. Józefa (pełny tekst Dekretu na stronie internetowej episkopat.pl).


Warto zapoznać się z interesującym komentarzem na temat Listu Apostolskiego „Patris Corde”, a także z artykułem na temat Dekretu Penitencjarii Apostolskiej, zamieszczonymi na stronie Radia Watykańskiego.

Papież Franciszek przyjął na audiencji uczestników kapituły generalnej Oblatów Świętego Józefa

W 2018 r. Papież Franciszek przyjął na audiencji uczestników kapituły generalnej Oblatów Świętego Józefa i wraz z nimi odmówił krótką modlitwę, którą odmawia codziennie. Jest to modlitwa do św. Józefa.

Do uczestników audiencji powiedział:

„Lubię świętego Józefa. Ma wielką moc! Od 40 lat odmawiam modlitwę, którą znalazłem w jednym ze starych francuskich mszałów”.

Modlitwa brzmi następująco:

Święty Józefie, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwe. Spójrz z ojcowską miłością na wszystkie moje potrzeby duszy i ciała. Udziel mi łaski (tu wymień intencję), o którą Cię proszę z ufnością. Amen.


Na stronie prowadzonej dla „Grupy Św. Józefa” wydaje się mieć znaczenie podstawowe przedłożenie do zapoznania się z bardzo ważnym dokumentem Kościoła Powszechnego, poświęconym Świętemu Józefowi, tj. ADHORTACJĄ APOSTOLSKĄ OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II  REDEMPTORIS CUSTOS  O ŚWIĘTYM JÓZEFIE I JEGO POSŁANNICTWIE W ŻYCIU CHRYSTUSA I KOŚCIOŁA.