Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
Archidiecezja Poznańska

Święto Miłosierdzia Bożego

Dodano 05.04.2021 o 4:33 przez

W Wielki Piątek –  2 kwietnia 2021 – rozpoczęła się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę Nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do Uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego Miłosierdzia; prosił również o przekazania światu Jego pragnienia i obietnicy: „udzielę duszom wszelkich łask (por. Dz. 796), jeśli tylko szczerze nawrócą się do Mnie”.
O nowennie Pan Jezus powiedział również, że można w niej uprosić wszystko, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, czyli dobre dla nas na ziemi i w wieczności.

(oprac. na podst.: https://misericors.org/nowenna-przed-swietem-milosierdzia-bozego-wprowadzenie/ oraz https://www.milosierdzieboze.pl/szatan.php?text=666663)

W każ­dym dniu nowen­ny może­my – opró­cz odma­wia­nia koron­ki do Boże­go Miło­sier­dzia – modlić się rów­nież sło­wa­mi, jakie Jezus podyk­to­wał na te dni św. Sio­strze Fau­sty­nie (Dz. 1209–1229).   (https://misericors.org/nowenna-przed-swietem-milosierdzia-bozego-wprowadzenie/)


W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po niedzielnych Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

więcej informacji dotyczących Święta Miłosierdzia w naszej parafii w ogłoszeniach parafialnych (kliknąć tutaj).  

Opublikowany dokument Encykliki o Miłosierdziu Bożym papieża Jana Pawła II    oraz    tekst Encykliki ze spisem rozdziałów i linkami do nich.